Komplet srebrnej biżuterii. Próba 925. Kamień Księżycowy grafitowy - KJS022KG

KJS022KG

Nowy produkt

Waga: 7,4 g

Komplet srebrnej biżuterii. Próba 925. Kamień Księżycowy grafitowy - KJS022kg

Opakowanie prezentowe gratis
Zamów telefonicznie lub przez sms-505 930 212. - szybko i wygodnie - wystarczy podać index

Więcej szczegółów

1 Przedmiot

92,00 zł brutto

Więcej informacji

Kamień księżycowy swoją nazwę zawdzięcza wyjątkowemu połyskowi, który od wieków kojarzono z blaskiem księżyca. Z tego też powodu przypisywano mu magiczne właściwości, łączone z mocami gwiazd i władzą bogini księżyca - Selene. W litoterapii stosuje się go głównie na kobiece dolegliwości.

Kamień księżycowy - pełen tajemnic i magii

Kamień księżycowy ma długą historię. W starożytności zachwycano się jego tajemniczą niebiesko-srebrną poświatą, kojarząc ją z blaskiem księżyca. Sądzono, że powstaje, gdy księżyc i gwiazdy oświetlają zwykłe kamienie.

Kamień księżycowy wykorzystywany był też jako materiał do tworzenia amuletów chroniących ludzi w czasie podróży (zwłaszcza morskich), polecanych wędrowcom i pielgrzymom - pomagał w odnalezieniu właściwej drogi i zapewniał szczęśliwy powrót do domu.

Według ezoteryków kamień księżycowy jest kamieniem pełnym energii, która wpływa na ludzką świadomość i wnętrze. Pozwala zajrzeć w głąb siebie, dlatego jest polecany do medytacji, tłumaczenia snów i seansów jasnowidzenia. To dlatego, że ma też wpływ na intuicję. Dzięki tej cesze słynie jako kamień pomagający odczytać czyjeś złe intencje.