Srebrne kolczyki. Srebro próby 925 i bursztyn bałtycki. APER003

APER003

Nowy produkt

Waga 3 g; długość boku 1,4 cm

Opakowanie prezentowe gratis

Srebro próby 925 + Bursztyn bałtycki. Zaprojekowane i stworzone w gdańskiej pracowni jubilerskiej.

Przyjmujemy zamówienia telefonicznie 794 335 172 lub przez sms; wystarczy podać index.

Więcej szczegółów

1 Przedmiot

46,00 zł brutto

Więcej informacji

Trochę o bursztynie
Bursztyn symbolizuje optymizm i początku.  Jest ciepły i słonecznie promieniuje, co bardzo pomaga we wszystkich sytuacjach życiowych, sprzyja powodzeniu podejmowanych działań i pomaga w osiągnięciu sukcesów we wszystkich przedsięwzięciach. Neutralizuje negatywne promieniowanie odbiorników telewizyjnych i komputerowych.
Bardzo wielu ludzi wierzy, że noszenie bursztynu ma szczególną moc i stosuje się go jako amulet.
Na Wschodzie bursztynu używa się do pogłębienia medytacji, starożytni magowie radzili nosić go bezpośrednio przy skórze wówczas zachowa się długie życie, zdrowie i urodę. Trzymany pod łóżkiem zapobiega bezsenności i koszmarom sennym. Bursztyn ma chronić przed urokami, klątwami i złymi ludźmi. Rozpylenie wody bursztynowej w powietrzu działa hormonizująca i kojąco na ciało i psychikę.
Według medycyny niekonwencjonalnej bursztyn polecany jest osobom chorym na tarczycę, górne drogi oddechowe, bóle kręgosłupa. Biżuterię z bursztynem należy myć pod bieżącą wodą, jeśli jest taka możliwość to w źródełku. Nie należy trzymać kamieni na słońcu.
Astrologicznie wskazany dla Bliźniąt, Lwa i Panny.

Bursztyn ma właściwości lecznicze? Medycyna naturalna dawno doceniła lecznicze właściwości kamienia nazywanego niegdyś złotem Północy. Zaleca więc nalewkę z bursztynu, noszenie ozdób albo używanie kosmetyków z niego wytworzonych. Bursztyn wspomaga leczenie reumatyzmu i astmy, obniża ciśnienie i przyspiesza gojenie.

Bursztyn (sukcynit, dawniej jantar) to skamieniała żywica drzew iglastych, które rosły przed 50 milionami lat, występująca w postaci żółtych lub brunatnych bryłek. Właściwości lecznicze bursztynu znane są od dawna.

W starożytności bursztyn fascynował Arystotelesa, Talesa z Miletu i Owidiusza. Kleopatra paliła go, używając jako kadzidła. W wierzeniach germańskich występował pod nazwą lukstein, co znaczy mocz rysia. Mówiono też, że jest ambrą, wydzieliną kaszalotów.

Nazwa bursztyn pochodzi z niemieckiego. Boernstein to palący się kamień. Słowianie nazywali go jantarem. Od wieków fascynował tym, że palony wydzielał intensywny zapach, łatwo się kruszył, był ciepły w dotyku i, jak żaden kamień, można go było naelektryzować.